eng

XXIV. Domácí úkol - La Dolce vita | 8.3. – 23.4.2017

 Skutečně sladké téma si naše galerie vybrala pro svou březnovou výstavu – La Dolce vita. Inspirace pochází z vrcholného filmu Federica Felliniho, který natočil v roce 1960 a který ve své době způsobil značné pobouření. La Dolce vita, neboli Sladký život je názvem výstavy ze série tradičního projektu galerie Domácí úkoly, ve kterém umělci tvoří na společné téma.

Námět pro tento domácí úkol se točil okolo sladkostí, sladkého života a všech požitků s tím spojenými, a to vše bylo také tématem zmíněného Felliniho filmuá. Umělci měli tedy široké téma pro svou inspiraci a návštěvníci mohou nyní jejich díla zhlédnout v Galerii La Femme v Bílkově ulici od 8. března.  Ze zúčastněných můžeme například vyjmenovat Borise Jirků, Bohumila Eliáše mladšího, Antonína Černého, Rudolfa Brančovského, Miroslava Jiránka, Viktorii Ban-Jiránkovou, Igora Piačku, Sáru Saudkovou, Milana Chaberu, Ditu Perier, Pavla Piekara a další.
Rozpětí témat, které umělci využili, je široké – na některých obrazech je Anita, jakožto hlavní představitelka tohoto filmu, na dalších jsou sladkosti (Sára Saudková, Vladimír Brunton, Jitka Kopejtková), požitky (Rudolf Brančovský, Igor Piačka),  a erotická témata (Radovan Pauch, Antonín Černý). Erotika je zde znázorněna jak přímo, tak ve skrytých motivech, jako například na díle Zdeňka Jandy. Nechybí ani vtipné náměty (Mirka Mádrová, Viktorie Ban-Jiránková).

2017 La dolce vita