eng
Naše galerie na festivalu Dagmar Peckové

Naše galerie na festivalu Dagmar Peckové

Od 22.8. bude v chrudimské výstavní síni v Divadla K. Pippicha k vidění výstava, kterou pořádá naše galerie společně s Hudebním festivalem Zlatá Pecka. Tento rok je festival věnovaný významné operní pěvkyni 20. století - Marii Callas, a proto jsme naše umělce oslovili, aby vytvořili dílo k poctě této operní divy. 
 
Na výstavě budou k vidění obrazy od 30 umělců, jmenujme například Borise Jirků, Tomáše Hřivnáče, Jiřího Mocka, Pavla Holeky, Mirky Mádrové, Radovana Paucha, Michala Halvy, Jitky Kopejtkové, Romana Brichcína, Zdenka Jandy, Pavla Piekara, Davida Vávry, Miroslava Pošvice a dalších.
 
Výstava bude multimediální, inspirovaná osudem této slavné operní divy, která si dokázala podmanit svým hlasem miliony příznivců po celém světě a která byla ztělesněním dramatu nejen operního, ale i skutečného života.
 
Díla umělců z Galerie La Femme budou doplněna také o fotografie společně s filmovými a hudebními ukázkami. Výstava dokumentuje život umělkyně, komplikovanou a vroucí osobnost, její touhu po absolutní dokonalosti. Je malým vhledem do světa velkého umění, kde rozdávat radost a krásu může znamenat ztrátu sebe sama.
 
Chrudimský Hudební festival Zlatá Pecka byl založený v roce 2017 pěvkyní Dagmar Peckovou. Jak říká sama zakladatelka: „Zlatá Pecka nebyla a nebude festivalem pro snoby ve fracích, bude dělat radost všem, kdo mají rádi krásnou hudbu. Její dress code je dobrá nálada, smysl pro krásu a pocit sounáležitosti se stejně naladěnými lidmi.“
Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.
 
www.zpfestival.cz
 
Zde se můžete podívat zatím na malou ukázku.