eng
Dita Perrier

Dita Perrier

(* 1975)

Vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti v ateliéru užité a dekorativní malby v architektuře Miroslava Maliny a dále pokračovala na Fakultě Výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně v Ateliéru figuralní malby Radoslava Kutry a malíře prof. Jiřího Načeradského. Už na studiích vytvořila několik nástěnných velkých realizací maleb: Stvoření světa v Uherském Hradišti, Bajky na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Po studiích pokračovala v nástěnných malbách na dětských odděleních nemocnice Léon Bérard v Lyonu a v nemocnici ve Vienne ve Francii. V současnosti žije a tvoří v Lyonu ve Francii. Inspiraci ke své tvorbě hledá ve vývoji mezilidských a partnerských vztahů mezi mužem a ženou. V jejich obrazech s čistě barevnou monumentální kompozicí si je pak každý může interpretovat podle svých vlastních niterných citových prožitků nebo momentálního citového rozpoložení .
Obrazy jsou malovány technikou enkaustiky, starou 20 000 let. Tou malovali malíři starého Egypta a antiky na dřevěné desky nebo na plátno portréty svých nejdražších, takzvané fajumské portréty, aby se jim dlouho uchovaly. Při enkaustice se míchají barvy s včelím voskem, a tak se malba zachovala dodnes.
Obrazy Dity Perrierové jsou zastoupené v soukromých sbírkách v Americe, v Itálii, v Německu a ve Francii. Vystavovala ve Francii a na mnoha místech v České republice. Je členkou Asociace výtvarných umělců v Paříži a v Lyonu.Díla na prodej