eng

1. ročník sympozia na Holubníku

Po řadě úspěšných sympózií po celém světě (Brazílie, Kanada, Ekvádor, Galapágy, Francie, Španělsko atd.), uspořádala  Galerie La Femme umělecké setkání pod hradem Košumberk v malém městečku Luže na Chrudimsku. V tamním penzionu a hospůdce s neopakovatelným geniem locci, známým po celém širém okolí jako Holubník, nalezli útočiště čeští a slovenští umělci - prof. Boris Jirků, Igor Piačka, Bohumil Eliáš, Juraj Čutek, Mona Lipi a Richard Augustin.

více >

Prof. Josef Koutecký zemřel

Pan profesor Koutecký doprovázel naši galerii od samého začátku, když v květnu 2000 pronesl svou řeč k příležitosti zahájení její činnosti. Od té doby nám zahájil mnoho výstav, především domácích úkolů, my jsme mu uspořádali dvě výstavy- Výtvarné lásky Josefa Kouteckého k jeho sedmdesátinám i osmdesátinám. Obrovská osobnost, velký milovník umění - bude nám chybět.

více >

Domácí úkoly

První "Domácí úkol" byl výtvarníkům zadán v roce 2003, kdy měli namalovat parafrázi na fotografii Jana Lipiny z roku 1977. Od té doby umělci tvoří pravidelně díla na dané téma jednou až dvakrát ročně. Vznikly tak stovky hodnotných děl. Níže se můžete seznámit podrobněji s jednotlivými tématy.

více >

Nová díla ve sbírce