eng

Praha - Villars - Konstanz | 10.9. – 5.10.2013

Galerie La Femme: 13. 9. - 6. 10. 2013
Liliova 8 Atrium Gallery: 13. 9. - 10. 11. 2013
Video z vernisáže: www.youtube.com/watch
Letos na jaře se skupina umělců pod vedením Galerie La Femme vydala do Konstanz u Bodamského jezera a zároveň do alpské vesničky Villars ve Švýcarsku, poblíž Lemanského jezera. 
Toto sympozium navazuje na tradici podobných mezinárodních uměleckých projektů, jež Galerie La Femme v posledních deseti letech zorganizovala. Do této doby se uskutečnily cesty do Brazílie, Kanady, Ekvádoru, na Galapágy, vícekrát se vyjelo do Francie, dále do Španělska a také do České republiky. Z nekonečné inspirace těchto cest vznikly stovky skvělých uměleckých děl, které zdobily mnoho galerií jak u nás, tak ve světě, a mnoho z nich si našlo své místo v soukromých interiérech po celém světě.
V letošním roce tvořily dvě skupiny umělců na dvou místech zároveň. Inspirováni krajinou a celkovou atmosférou místa na konci pobytu předvedli svá díla na Staré radnici v Konstanz, kde  3. května proběhla vernisáž za přítomnosti místostarosty města Konstanz. Návštěvníci se mohli seznámit s díly Borise Jirků, Miroslava Jiránka, Mariána Komáčka, Jana Tichého, Milana Chabery, Karla Práška, Miroslava Pošvice, Bohumila Eliáše mladšího, Miroslava Maliny, Zdeňka Tománka, Tomáše Hřivnáče, Mony Lipi, Rudolfa Brančovského a Petry Šnokhausové. Skupina zúčastněných umělců je jak věkově, tak výtvarně velmi různorodá. Jsou mezi nimi profesoři uměleckých škol i umělci mladší generace. Spojuje je však talent, touha nechat se inspirovat jinou kulturou a krajinou a přátelskost, se kterou dokáží tvořit na různých místech světa.
 V roce 2014 bude mít výstava svou reprízu v Táboře, jakožto partnerském městě Konstanz. Letošní projekt vznikl ve spolupráci s Jaromírou a Ottokarem Kirstein a výstavním prostorem Liliová 8 Atrium Gallery .

 

více v sekci MEZINÁRODNÍ PROJEKTY v hlavním MENU