eng
Obrazy z karantény - speciální úkol pro amatéry

Obrazy z karantény - speciální úkol pro amatéry

V době karantény na jaře 2020 jsme vymysleli projekt pro všechny lidi z řad veřejnosti, kteří doma zkouší malovat či kreslit. V rámci našeho tradičního projektu Domácí úkoly právě vyhlašujeme program pro individuální zájemce z řad veřejnosti, a to speciální online výstavu obrazů, kreseb, soch či plastik vytvořených právě v této době.

 
Galerie si přála podpořit ty, kteří chtěli začít dělat něco nového, a také jsme se rozhodli dát šanci novým talentům. Abychom pomohli realizovat se v uměleckém oboru, který v mnohém podporuje i terapeuticky a přináší klid. I obyčejné kreslení pro radost může odbourat stres, zlepšit koncentraci a vést k uvolnění a relaxaci. Doma můžeme malovat jen tak, pro radost. A proto pro nás bylo důležité motivovat alespoň tak, že díla jsou vystavena na webových stránkách Galerie La Femme vedle obrazů renomovaných umělců.
 
Někdo má zábrany vzít do ruky štětec nebo pastelky a argumentuje tím, že malovat neumí, stydí se, neví, co má znázornit. Jako děti jsme ale malovali s chutí a bez zábran, nevnímali jsme, jak při tom plyne čas, a měli jsme z našeho díla radost. A o to přesně jde, tento pocit působí na duši blahodárně. Proto odhoďte zábrany, pusťte se do tvorby a pošlete fotografii své práce do galerie.
 
Výstava nebude pouze na webových stránkách. Až bude možné pořádat veřejné akce, z nejlepších prací bude uspořádána výstava na domovské adrese galerie v Bílkově ulici nebo podle velikosti i v dalších galerijních prostorách. Výtěžek z prodeje bude věnován ve prospěch vybraných institucí, které v této době potřebují pomoc.