eng

Obrazy z karantény

Projekt pro všechny, kdo začali doma malovat nebo kreslit

Pokud rádi malujete nebo pokud až nyní v době karantény zkoušíte doma malovat či kreslit, Galerie La Femme právě pro vás vymyslela zajímavý projekt. V rámci svého tradičního projektu Domácí úkoly právě vyhlašuje program pro individuální zájemce z řad veřejnosti, a to speciální online výstavu obrazů, kreseb, soch či plastik vytvořených právě v této době. Fotografii vašeho díla můžete zaslat na e-mailovou adresu info@glf.cz. Vybrané snímky budou uveřejněny na webových stránkách Galerie La Femme.
Galerie tak podpoří ty, kteří chtějí začít dělat něco nového, a také právě v této době dát příležitost novým talentům. Chce pomoci realizovat se v uměleckém oboru, který v mnohém pomáhá i terapeuticky a přináší klid. I obyčejné kreslení pro radost může odbourat stres, zlepšit koncentraci a vést k uvolnění a relaxaci. Doma můžeme malovat jen tak, pro radost. A nyní ještě i s motivací, že díla budou vystavena na webových stránkách Galerie La Femme vedle obrazů renomovaných umělců. 
Někdo má zábrany vzít do ruky štětec nebo pastelky a argumentuje tím, že malovat neumí, stydí se, neví, co má znázornit. Jako děti jsme ale malovali s chutí a bez zábran, nevnímali jsme, jak při tom plyne čas, a měli jsme z našeho díla radost. A o to přesně jde, tento pocit působí na duši blahodárně. Proto odhoďte zábrany, pusťte se do tvorby a pošlete fotografii své práce do galerie.
Výstava nebude pouze na webových stránkách. Až bude možné pořádat veřejné akce, z nejlepších prací bude uspořádána výstava na domovské adrese galerie v Bílkově ulici nebo podle velikosti i v dalších galerijních prostorách. Výtěžek z prodeje bude věnován ve prospěch vybraných institucí, které v této době potřebují pomoc.