eng
Na říjen chystáme výstavu Jana Tichého

Na říjen chystáme výstavu Jana Tichého

Obrazy a kresby Jana Tichého budou k vidění na říjnové výstavě, která bude u nás v Bílkově ulici k vidění od 8. října 2020.

 
Jan Tichý
 (1962)
Vystudoval Akademii výtvarných umění u profesora Jiroudka a poté Královskou akademii v Antverpách. Jeho díla vlastní světové galerie i mnozí sběratelé umění.
Dílo Jana Tichého vyrůstá z odkazu tradic, ale i objevů avantgardních proudů. Zároveň se inspiruje současným životem. Navazuje na bohatě rozvětvenou českou krajinářskou školu. Vystavoval na desítkách samostatných a společných výstavách doma i po celém světě. Obdržel několik cen a ocenění doma i v zahraničí. Ilustroval řadu knih, např. Výběr poezie Vladimíra Holana. Má řadu realizací v architektuře. Od roku 1991 se věnuje také tvorbě autorského porcelánu. Jeho porcelán používá řada našich i zahraničních společností jako reklamní předmět. V poslední době úzce spolupracuje s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným na společném projektu „ Hudba mezi obrazy“, který představili nejen u nás, ale i v cizině (Belgie, Anglie, Mexiko).  Koncem roku 2012 se zúčastnil Kunstforum Ostdeutsche Galerie Regensburg.
 

Působí také jako pedagog na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara.