eng
Cesta kolem světa s umělci z Galerie La Femme bude pokračovat do Berouna a poté do Chrudimi

Cesta kolem světa s umělci z Galerie La Femme bude pokračovat do Berouna a poté do Chrudimi

Naše letní výstava z galerijních cest a výtvarných sympozií bude od září putovat do Golf Resortu Beroun a poté na konci října bude slavnostně otevřena v Chrudimi - ve výstavním sále Divadla Karla Pippicha. Stane se tak součástí festivalu Zlatá Pecka. 

Série cest českých a slovenských umělců odstartovala v roce 2003 v brazilských Lidicích. Následovali kanadský Montreal, Jižní Francie, Andalusie, Ekvádor, Galapágy, Bretaň, Švýcarsko, Německo, Provance, Sicílie a Slovensko.
Na výstavě budou k vidění obrazy z cest od autorů Borise Jirků, Milana Chabery, Tomáše Hřivnáče, Bohumila Eliáše ml., Miroslava Pošvice, Antonína Sládka, Eva Šebíkové, Michala Halvy, Daniela Krejbicha, Richarda Augustina, Rudolfa Brančovského, Miroslava Maliny, Zdeňka Tománka, Richarda Kočího, Jiřího Mocka, Josefa Velčovského, Jitky Kopejtkové, Báry Olmrové, Romana Brichcína, Jana Tichého, Miroslava Jiránka, Mony Lipi, Aleny Beldové, Václava Benedikta a slovenských umělců Juraje Čutka, Igora Piačka a Mariána Komáčka. Výstava bude doplněna o obrazy umělců Michaela Rittsteina, Josefa Mžyka, Vladimíra Jiránka, Zdeňka Daňka, Františka Hodonského a Jiřího Slívy, jež se sympózií neúčastnili, ale které jsou také inspirované cestováním.