eng
České umění pro brazilské Lidice, 2003

České umění pro brazilské Lidice, 2003

V roce 2003 se Galerie La Femme zúčastnila mezinárodního projektu České umění pro brazilské Lidice 2003. Projekt vznikl za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR a Brazilského velvyslanectví v Praze.

Projekt byl veden Miroslavem Lipinou ve spolupráci s Kateřinou Kotíkovou. Pro tento projekt vybral Miroslav Lipina sedm českých výtvarníků známých v Čechách i v zahraničí, oceněných českými i světovými cenami: Antonína Sládka, Milana Chaberu, Richarda Kočího, Borise Jirků, Václava Benedikta, Michala Halvu a Tomáše Hřivnáče.

Během svého pobytu vytvořili výtvarníci díla, která byla prezentována na vernisážích v Riu de Janeiro, v hlavním městě Brasília a v Lidicích. Vernisáže otevírali a byli přítomni český velvyslanec v Brazílii Dr. Václav Hubinger, generální konzulka Dr. Šarbochová a představitelé oblasti Rio Claro.

Galerie La Femme zanechala v novém kulturním domě obrazy českých výtvarníků v hodnotě 610 tisíc Kč jako poděkování místním obyvatelům za podporu projektu. Celý projekt byl slavnostně zakončen unikátní výstavou děl vytvořených pod brazilskými dojmy již v Čechách v Toskánském paláci v Praze. Vernisáž otevřel český velvyslanec v Brazílii Dr. Václav Hubinger a Dr. Zdeněk Lyčka, ředitel krajanských a kulturních vztahů MZV ČR.


Pár fotografií z Lídic 2003

Lidice 2003: z místního tisku